Kelime anlamı olarak paçasız ve vücuda sıkıca oturan iç giysisi anlamına gelen slip birçok erkek tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Genellikle slip üretiminde pamuklu malzemeler kullanılmakla birlikte likralı kumaşlar da üretimde kullanılan malzemeler arasında yer almaktadır. Ancak pamuklu malzemeden üretilen modelleri daha fazla tercih edilir. Bunun sebebi vücudun kasık bölgelerinde oluşan terin emilmesidir. Erkek slip sağladığı hareket rahatlığı nedeni ile de tercih edilmektedir.


Zaman zaman erkek slip kullanmanın sperm üretimini olumsuz etkilediği bu sebeple de kısırlığa yol açabildiği yönünde söylentiler ortaya çıkmaktadır. Hiçbir bilimsel dayanağı olmayan bu söylentilerin dikkate alınmaması gerekir. Özellikle son yıllarda saygın üniversitelerin yaptığı araştırma sonuçları, kısırlıkla veya sperm üretimi ile erkek slip don giyme arasında uzaktan yakından hiçbir bağlantı olmadığını ortaya çıkarmıştır. Bu sebeple, tercihini slip dondan yana kullanmak isteyen erkekler bunu gönül rahatlığı ile yapabilirler.  Ayrıca, erkek slip don giyen erkeklerin seksi bir görünüme kavuştukları da kadınlar tarafından dillendirilen bir gerçektir.

 

Slip, hacim olarak küçük bir giysi olmasına karşın, çok çeşitli desenlerde ve renklerde üretilerek tüketicilerin beğenisine sunulurlar.